Rüyada Kelebek Görmek

Rüyada kelebek görmek, Âyeti Kerimeye istinaden, ateşperest lige, korkuya veya sıkıntıdan inlemeye delalet eder.

Kelebek Işıksız Bir Ortamda Görüldüğünde

Kelebek, lamba, kandil veya mum gibi ışık olmadan görüldüğünde, hayra çokça meyilli olduğuna delalet eder. Bunun yanında bu kişi şerden ve kötülükten uzak duran kişiye de delalet eder. Ancak bazı tabirciler kısa ömürlü evlada da yormuşlardır.

Bir kimsenin ışıksız ortamda gördüğü kelebekler, ecelinin yaklaştığına da delalet eder. Hayır amelinin yavaş yavaş kesilip, ömrü hayatının sona ereceği şeklinde tabir ediliyor.

Keleek, yeşil bir dalın üzerine konmuş, renga renk kelebek. Gövdesi benekli, kantalraı petek gibi siyah hatlar içinde gıri renk ağırlıklı.

Rüyada Kelebek Görmek Neye Delalet Eder

Rüyada görülen kelebek, boş teneke gibi gürültüsü fazla, ancak içi boş düşmana delalet eder. Sesi çok çıksa da gücü yoktur.

Çiftçilikle uğraşan kimselerin kelebek görmesi ise sıkıntı ve işsizliğin olacağına delalet eder. Bununla beraber şerli insanların ve yanlış yola meyleden kadınların taarruzuna da yorulur.

Rüyada görülen kelebek, insanların bir birleriyle yarışacağına da delalet eder. Ayrıca bu kimselerin resim sanatına meyilli olduğu da söylenir. Bunun yanında görülen kelebek, bir kimsenin dostluk uğruna kendini feda edecek şekilde sıkıntıya maruz kalmasına da yorulmuştur.

Kelebekler Harika Varlıklardır ve Çok Türü Vardır

Kelebek

Kelebeklerin yüz elli bin tür vardır. Çoğunluğu bulunduğu çevrede yaşamasına karşılık, bazıları kilometrelerce yol kat edip göç eden türleri de vardır. Bildiğimiz böcekteki gibi ağızları yoktur. Kelebekler, gıdalarını ufak hortuma benzeyen uzuvlar ile temin eder. Gıdaları ise sıvı, daha doğrusu bitkilerin nektarıdır. Üzerinde bulunan çok küçük pullar, kıllar mesabesindedir.

Elbette ki, kelebek öylesine yaratılan canlılar değildir. Onlar da diğer canlılar gibi üzerine düşen görevi yerine getirir. En büyük görevi ise bitki polenlerini yani, bitki, meyve, sebze ve çiçek polenlerinin taşınmasını sağlar. Bu şekilde yeni tohumlar üremiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.