Rüyada Kar Görmek

Rüyada kar görmek tabirini rüya tabircileri hayra yoruyor. Rüyada bir kimsenin kar görmesi öncelikle rızkın genişliğine delalet eder. Bununla beraber çeşitli menfaati bulunan şeyleri de simgeler. Ayrıca o kimsenin soğuk algınlığı veya başka bir hastalığından iyileşeceğine de delâlet eder. Özellikle geçimini kar ticaretinden sağlayan kimse için bu şekilde tabir ediliyor.

KAR VE EV min
Rüyada Kar Görmek

Oysa bazen kar ve ateşi aynı yerde görmek ülfete yani yeni kişilerle tanışıp kaynaşacağı şeklinde tabir ediliyor. Elbette bu kimselere karşı muhabbete de delâlet eder. Çünkü kar ateşin varlığına rağmen erimedi. Buna karşılık kar da ateşi söndürmeden bir arada duruyor.

Kar Yağdığını Mevsim Dışında Görürsek

Kar yığınını veya kar yağdığını mevsiminde görmek;  üzüntünün veya varsa kederinin gitmesi şeklinde tabir ediliyor. Ayrıca bu kimsenin güçlü olması düşmanını kahreder ve düşmanına karşı galip gelir.  Her şeyin zamanında olması güzeldir. Buna bağlı olarak Rüyada kar görmek de mevsiminde olursa hayırdır.

KARLA KAPLI DAGLAR min
Kar Her Yeri Kaplarsa

Oysa kar görmek mevsimsiz olursa bu hayra yorulmuyor. Kişi üşütüp, soğuk algınlığına yakalanır. Belki de bu kimse felç gibi bir illete ya da bir türlü geçmeyen; müzmin hastalığa da delalet eder.

Bunun yanında bazen de seyahatin erteleneceğidir. Ancak yolcular veya kiracıların da kazançlarının olmayacağına delalet eder.

Rüyada fazla kar görmek, ülkede kötü yönetimden dolayı halkın sıkıntı çekeceğine de delalet eder. Bunun yanında idarecinin kötü yönetimi halka azap verir, ayrıca fakirleşerek cefa görürler. Ayrıca halk yöneticinin kötü sözlerine uğrar, sıkıntı çeker. 

KARLI YOL min
Fazla Yağan Kar Yolları Kapatır

Bir beldeye kar az yağarsa halka menfaat getirir, bu yüzden beldede ucuzluk olup bolluğa delâlet eder.

Bir kimse üzerine kar yağdığını görse o kişi uzak bir yere yolculuk yapar. Bazen ise üzerine kar yağması o kimsenin bir zarar göreceğine delalettir.

Bir kimse rüyasında kar üzerinde uyusa o kimseyi hapsederler. Bunun yanında kar süpürülmeyecek kadar çok olursa, o belde halkına sıkıntı gelir. Bu afet veya düşman saldırması şekilde olur. Bu durumda o belde halkı kedere düşer.

Yaz gününde çok miktarda kar satın aldığını gören kimse rahata kavuşur. Ayrıca bu kimsenin hayır duası alıp sıkıntısından kurtulacağına da delalet eder. Ya da çevresindeki sevdiği kimseden güzel söz duyarak sıkıntı veya kederinden müsterih olur. Rüyada kar görmek genelde iyi olarak tabir ediliyor. 

Tarlaya veya bahçeye ya da kurak bir alana kar yağdığı görsek, bu yağmur olur. Bu da oraya gelecek bereket, rahmet ve buna bağlı ucuzluğu simgeler. Ancak bir kimse kendisini kar yağışından koruduğunda nasıl tabir ediliyor. Bu durumda o kimse şemsiye ya da benzer bir şey kullanırsa tedbirli olduğuna delalet eder. Ayrıca hayatında tedbir ve temkinli olduğu için korkusuzca yaşar.

Bir Kimsenin Üzerine Kar Düşerse

Bir kimse yürürken veya dururken üzerine kar düşmesi, ondaki istenen bir şeyin düşmanı tarafından alınacağı şeklinde tabir ediliyor. Bazı tabirciler rüyada kar görmeyi şu şekilde sınıflar:

  • Çok kar yağması bulaşıcı hastalık veya salgın hastalıktır
  • Beldede harp olacağına
  • Çekirgeye ve hayvanları telef eden hastalığa
  • Ülkede ucuzluk, bolluk olacağına bunla beraber zenginliğe de delâlet eder.

Kar yağdığında sokak ve arazileri kaplar. Buna karşılık mahallinin dışında ev veya kapalı yerlerinde karla kaplı görmek; o yerde sıkıntı, hastalık olacağı şeklinde tabir ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir