Rüyada Kandil Görmek

Rüyada kandil gördüğümüzde, eğer kandil veya mum yanıyorsa, kadın hamile ise erkek çocuğu olur. Eğer bu kadın bekâr ve hasta ise evleneceğine delalet eder. Ancak yanan kandilin söndüğü görülürse hasta kimsenin vefatıdır, şeklinde tevil edilir.

Rüyada Fitilli Kandil Görmek

Bununla beraber rüyada yanan kandil veya mumun yerde duruşu düzgün olmayabilir. Bu durumda kandil veya mumun duruşunu düzeltir aynı zamanda bunların ışığının fazlalaştığı da görülürse orada hastası varsa o kimse iyileşir. Elbette işin ehli âlimler kandilin ışığının yandığını ancak ışığın zayıf olduğunu görürse, hamile kadının kız çocuğunun olacağına delalet eder.

Kandil Görmek Bazen Hayır Değildir

Ancak bazı rüya tabircileri yanan kandil ve mumu görmeyi, gizli sırların aşikâr olmasıdır derler. Bir kimse rüyada evindeki kandilini güzel aynı zamanda çok parlak görse o kimsenin hanımı veya varsa hizmetlisi düzgün bir kimsedir. Fakat evdeki kandilin ışığı zayıf ışıklı ise evin hizmetini gören kimsenin zayıf ve tembel olduğuna delalet eder.  

Kandilin Işığı Az Olursa

Bir kimse evdeki kandilinin söndüğünü görse evin işlerini gören kimsenin dağınıklığına yorumlanır.  Ancak bu kimsenin yaptığı yanlış iş ve dağınıklığı kimsenin diline dolanmaz, o kimse hakkında konuşulmaz.

Oysaki bazen de bu şekilde görülen rüya hayra yorulmaz;

  • Eşinin yahut çocuğunun
  • Ana veya babasının
  • Evinin veya işyerinin işlerine yürüten kimsenin ölümüne delalet eder.

 Nadiren de olsa bu rüya sahibinin hanımının vefatına da delalet eder. Hasta olan bir kimse rüyada kendisine mum veya kandilin eşlik ettiğini ve gökyüzüne çıktığını, sonra tekrar yere indiğini görse o kimse için lütuftur. Zira o kimsenin ruhunun semaya çıkmasıdır denir.

Kandil veya Mum Görmek İlme Delalettir

Bir kimse rüyada yanan mumdan ışık alsa o kimse ilminde veya bulunduğu makamda mertebeye nail olur. Fakat o kimse rüyada üfleyerek bir mumu söndürmeye çalışsa hayra alamet değildir. Zira o kişi doğru bir kimsenin işini bozmaya çalışır. Ancak mumu söndüremez ise o kimsenin işini de bozamaz.

Kandil Görmek

Rüya yorumcuları gündüz vakti mum ile yürüdüğünü gören kimsenin dini kuvvetlidir. Aynı zamanda gittiği yol sırat-ı müstakim olur.

Yanan mumu ile akşam vakti yürüdüğünü görse eğer o kimse gece namazı kılan biri ise namazına devam eder. Eğer o kimse gece namazı kılmıyorsa çözemediği, şaşırıp kaldığı bir işinde doğruyu bulur. İsteğine yani maksadına ulaşır. Bazen ise rüya sahibi hatalı işini veya günahının farkına varır. Hatasını telafi edip yaptığından pişman olup, ondan tövbe eder.

Bir kimse elinde tuttuğu veya başka azaları arasındaki bir mumun yandığını ve etrafını aydınlattığını görür. Bu durumda o kimse gizli bir işi meydana çıkarır ve bundan memnun kalır. Bir kimse elindeki kandilin söndüğünü görürse;

  • Yönetici durumunda ise o kimse vazifeden alınır
  • Büyük tüccar ise ticaretinde zarar eder
  • Kendi halinde düzgün bir insan ise o kimsenin malı gider.

Rüyada mum yandığı halde mumun ışığı yoksa o kimse için üzüntü ve kedere delalettir. Aynı zamanda o kimsenin kalbinin katılığına da dalalet eder. Rüyada görülen kandil eğer emzikli(fitil girişi) olursa evliyse çocuğa, bekâr ise kocaya delalet eder. Eğer kandilin emziği kandille bitişikse çocuksuz aileye delalettir.

Kandil Kılavuz Olmaya Delalet Eder

Bazen ise kandil rüya yorumcusuna yahut da seyahat eden grubun kılavuzuna delalet eder. Zira karanlık veya yolu yordamı bilinmeyen işlerimiz de onların kılavuzluğuna ve işaretlerine ihtiyaç duyarız.

Nostaljik Kandil

Kandili hava karardığında yani vakti geldiğinde yakmak o kimsenin şöhretli aynı zamanda insanlara faydalı bir çocuğunun olacağına delalet eder.

Ancak bazı tabirciler ise cami kandillerinin âlimlerin zenginlerine, takva ehline ve Kur’an okuyucusuna delalet eder dediler. Bir kimse rüyada caminin kandilinin söndüğünü görse caminin müdavimlerinden bir âlim vefat eder.

Rüya tabircileri Kandil kadın ve fitilini de çocuktur şeklinde tabir eder. Zira kandilden istifade etmeyi fitilinin olması iledir. Gökteki yıldızın sönmesi veya kandilin kırılarak sönmesi hastanın ölmesine delalettir. Bir kimse rüyada gökteki yıldızları topladığını görse, o kimse camiden kandilleri alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇOCUKLARLA KISIR YAPIMI Çikolata Kaplı Muz Çubukları
ÇOCUKLARLA KISIR YAPIMI Çikolata Kaplı Muz Çubukları