Rüyada Karınca Görmek

Yaprakta Karınca

Rüyada karınca görmeyi rüya tabircileri bolluk ve berekete tevil eder. Bir kimse gördüğü rüyada karınca sürüsünün, köyüne girdiğini görse o kimse askere gider. Bunun yanında karıncayı yatağının üzerinde gördüğünde ise o kişinin çok çocuğu olur. Buna karşılık karıncanın evinden gittiğini görse o kişinin ev halkı azalır. Hastanın bulunduğu bir evde kanatlı karıncanın uçtuğunu görse o hasta vefat eder. Karıncanın uçtuğu görüldüğünde o beldede yaşayan halk, sıkıntılı bir yolculuk yapar.

Ağacın dalında dört adet karınca var. Karıncaların üçü boş iken bir tanesi parçalanmış yaprak taşıyor.
Karınca Yük Taşıyor

Rüyada Karınca Görmek Hastalıktır

Karınca her zaman o beldede ucuzluk, bolluk maişet genişliğine delildir. Zira karınca rızık bulunan yere gelir. Hastalıktan aciz halede bulunan kimse vücudunda karıncanın dolaştığını görse o kimse vefat eder. Bazı rüya tabircileri karıncanın yuvasından çıkarak oradan uzaklaştığını görse o kimseye keder isabet eder. Bir kimse rüyasında, evinde veya mahallesinde çok karıncanın bulunduğunu görse o belde halkının nesli çoğalır. Eğer Karıncanın ev veya beldeden çıktığını gördüğümüzde ölüm veya taşınma ile nüfus azalır. Çok küçük karınca görüldüğünde ise zayıf ve aciz insanların varlığına delalettir.

Yaprak üzerindeki karınca buğulu yeşil yaprak üzerinde net şekilde görülüyor.
Rüyada Küçük Karınca Görmek

Rüyada gördüğümüz karınca, güçsüz ancak hırslı bir topluluğun içinde olduğumuzu simgeler. Karınca bir kaç şekilde tabir edilir. Genel olarak ordu ve askere delalet eder. Uzak kaldığı ailesine kavuşur veya o kimsenin uzun ömürlü olacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada kanatsız karıncanın kanatlandığının görülmesi, askerin ölmesine yorumlanır. Rüyada karıncanın konuştuğunu anlamak Hz. Süleyman (a.s.)’mın kıssasına istinaden velayete delalet eder.

Karıncanın Konuşması Hayır mıdır?

Memur olmak isteyen bir kimse karıncanın konuşmasını duyar ise memur olacağına delalet eder. Büyük bir karınca görmek savaşta düşmanın öldürülmesine yahut da hastanın ölmesine yorumlanır. Ayrıca yolculuk yapmak isteyenlerin, ölüm haberine veya ticarette zarar etmelerine delalet eder. Bir kimse rüyada, büyük bir karıncanın, eşya ile evinden çıktığını görse, o kimsenin çok sevdiği oğlu veya erkek kardeşi hırsızlık yapar.

Büyük karınca ve etrafında küçük  karıncalar var.
Rüyada Büyük Karınca Görmek

Bir kimse rüyada karıncanın yiyecekle evine girdiğini görse, o evin huzuru ve bereketi çok olur. Oysa ki karıncanın, ağzında yiyecekle evinden çıktığını gördüğünde ise o kişi fakir olur. Bir kimsenin rüyada sevinçli olarak, kulak veya başka azalarından karıncanın çıkması, o kimsenin şehit olarak vefatına delalettir. Fakat o kimse mahzun bir haldeyse, tövbe etmeden vefat edeceğine delalet eder. Bir beldeden karıncanın kaçtığını görmek, oradaki hırsızların bir şey çalacağına delalet eder. Çünkü karınca ve hırsızlık aynı yerde olmaz. Bilakis hırsızlık ve fare özdeşleşmiştir.

Rüyada karıncayı isteksiz öldürdüğünü gören kimse, zayıf insanların teşvikiyle günah işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇOCUKLARLA KISIR YAPIMI Çikolata Kaplı Muz Çubukları
ÇOCUKLARLA KISIR YAPIMI Çikolata Kaplı Muz Çubukları