Blog

Juravlevskiy Gidropark Ukrayna

Juravlevskiy Gidropark ((ЖУРАВЛЕВСКИЙ ГИДРОПАРК)) Ukrayna’nın güzide parkların biridir.

Ormanda Yolculuk

Bir zamanlar bayram kutlamasında kartpostal gönderirdik. Kartpostallarda bir birinden güzel tabiat güzellikleri bulunurdu. Biz de kartpostaldaki kadar güzel manzaraya burada şahit olduk. Siz de bu güzellikleri görmek ister misiniz? Eğer cevabınız “Evet” ise tam olarak doğru adrestesiniz. Eşsiz güzelliğin içinde tertemiz havayı teneffüs edebilirisiniz. Bunan yanında büyük bir nizamla sıralanmış ağaçları da görebilirsiniz. Ormana girip yolu takip ettiğimiz zaman muhteşem bir manzara sizi karşılıyor olacaktır. Üstelik bu güzellik çevre sakinlerinin pazar alış verişini yaptığı Barabaşova‘ ya çok yakın! Hadi gelin beraberce bu güzel parkı gezelim !

Muhteşem Park Ev Sahipliği Yapıyor

Ormana girip yeşillikler içinde yürüdüğümüz zaman karşımıza güzel bir göl çıkıyor. Elbette bu doğal güzelliği ve yeşil alan gelen kimseler tarafından oldukça temiz kullanılıyor. Bu sebeple gölde gökyüzünün yansımasını çok net görebiliyorsunuz. Etrafı yeşilliklerle çevrili bu muazzam göl , sonbaharda, özellikle yaz mevsiminde ailesiyle gelenlerin ziyaret mekanıdır. Özellikle çocuklu aileler bu güzel manzarayı daha fazla tercih eder.

Göl ve Orman Manzarası
Göl, Güneş ve Manzara

Manzaralı Göl güzergahı oldukça uzun bir alanı kaplıyor. Yaz ayında gölün kıyısında bulunan şezlonglarda bir çok aileyi güneşleniyor görebilirsiniz. Tavsiye edeceğimiz bu parklardan Juralavvski Parkı doğallığını hâlâ koruyor. Ağaçların oluşturduğu yeşillikler orijinal haliyle bize ev sahipliği yapıyor.

Fotoğrafların Olmazsa Olmazı Tahta Köprü

Göl boyunca devam eden yeşillikleri doya doya seyrediyoruz. Daha sonra ise karşımıza parkın içerisinde bizi köprü karşılıyor. Dilerseniz köprüde hatıra fotoğrafı çekildikten sonra köprüden geçerek parkta yürüyüşümüze devam edebiliriz.

Nostalji Tahta Köprü
Müthiş Tabiat Güzelliği

Muhteşem Parka Nasıl Gidebiliriz?

Bu güzelliği görmek için metroyu kullabiliriz.

  • Metrobudinivkiv  istikameti üzere
  • Universitet durağından;
  • Akademika Barabaşova durağında indikten sonra yürüyerek rahatça ulaşabilirsiniz.

Umarım seyahatimizden keyif almışsınızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir