Rüyada İncir Görmek

Rüyada incir görmek çok mala delalettir. Bununla beraber rüyada incir aldığını gören kişi dünyada çok nimetine kavuşur. İncir ağacı ise “din düşmanı” bir kimseyi ifade eder. Bu kimse zengindir ve dinden kaçanlar buna sığınır. İncir yemek ise o kimsenin neslinin genişliğine yani çok çocuğunun olacağına yorumlanır.

Rüyada incir görmek
Beyaz ve siyah incir
Çok incir çok zenginliktir

Bazı tabirciler incir meyvesinin, Irak cihetinden gelecek nimet, olarak tabir eder. Ayrıca bu nimetlere ucuz yollu, zahmet ve meşakkat çekmeden kavuşulur. Nimet o kadar bol olacaktır ki; o kişi bu nimetleri gizleyemez, üzerinde zenginliğin emareleri vardır. Ve biriktirdiği mal oldukça fazladır. Zira incirin insana faydası o kadar fazladır ki insanın üzerinde apaçık belli olur.

Rüyada İncir Görmek Zenginliktir

Bir kimse incirin tamamını değil de küçük bir parçasını bile yese; o nimetlere kolayca nail olur. Tabirciler her bir incir için o kimsenin eline bir altın geçer, şeklinde tabir eder. Buna kinaye incir ve altın aynıdır denir.

İncir Görmek Zenginliktir

Bununla beraber bazı tabirciler inciri ve yapraklarını o kişi için üzüntü ve pişmanlık olarak yorumlar. Ama birçok rüya tabirciler ise inciri;

  • Hayırlı insanlar
  • Kolay kazanılar rızık
  • Canı gönülden neşe
  • Çokça bulunan nimetler olarak tabir eder.

Beyaz ve Siyah İncir Farklı Tabir Edilir

Eğer siyah incir mevsiminde görülürse bu hayra yorulur. Ancak beyaz incir her daim siyah incirden daha hayırlıdır. Bununla beraber mevsimi dışında rüyada incir görmek o kişinin kıskançlığına delalettir.

Rüyada incir gören zengin olur
İncir hayra yorulur
Siyah incir her zaman hayır değildir

İncir bazen yemin etmekle bir tutulmuştur. Siyah incir görmek o kişi için yalancı yaftasını yapıştırır. Kişinin konumuna göre inciri uğursuzluk, sıkıntı ve makamından aşağı düşmek olarak da tabir edilir. İncir yemeyi o kimsenin pişmanlığı olarak da tabir edenler olmuştur. Bunun tersi olarak, rüyada pişman olduğunu gören kimsenin incir yiyeceğine delalet sayılır.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir