NOPR - Başlayan RüyalarRüya Tabiri

Rüyada Örümcek Görmek

Rüyada örümcek görmek; eşiyle yatmak istemeyen kadına delalet eder. Bu da yerilen ve istenmeyen durumdur. Böyle yapan kadına melun; yani kötü kimse denir. Rüyada görülen örümcek o kimse için hilekâr ve zayıf karakterli biriyle görüşeceği şeklinde tabir ediliyor. Aynı zamanda görüşeceği kişi tembel bir mizaca da sahiptir.

Rüyada örümcek görmek, bazen hayırdır.
Rüyada Örümcek Görmek

Örümcek Ağı Ne Anlama Gelir

Bazı tabirciler, örümcek görmeyi dokumacıya delâlet eder şeklinde tabir eder. Bazıları ise bu kimseler için bunlar ibadet ehlidir ve bunun yanında hem de takva sahibi bir kimsedir, dediler. Bu yüzden örümcek gören kimse dünyada abid ve takva sahibi biriyle dost olur.

Rüyada örümcek ağı örme
Örümcek Ağı Örmek

Örümcek Ağı Gören Kimse Tembel midir?

Bir kimse rüyada örümceğin ağ dokuduğunu görse o kimseye zayıflık ve gevşeklik gelir.

Zira Cenâb-ı Hakkın, «Hâlbuki evlerin çürüğü herhalde örümcek yuvasıdır.» (*) meâlindeki âyeti gereğince, o kimse zayıflık ve gevşekliğe düşer.

(*) Sûre-i Ankebut, âyet 41

Örümcek görmeyi büyüyle meşgul bir kadına da delâlet eder şeklinde de tabir ederler. Bazen da örümcek görmek meslek olarak dokumacılık sanatını öğrenme şeklinde tabir ediliyor.

Bir kimse rüyada damdaki örümceğin yere düştüğünü görmesi, kış mevsiminin şiddetli geçeceğine delalet eder.

ismail gültekin

Pandami döneminde eve kapanmayla içerik yazarlığı eğitimiyle tanıştım. Blok yazarlığı, içerik yazarlığı ve içerik uzmanlığı konusunda online eğitimimi tamamladım. Eğitim ve araştırma ikilisiyle yeni ufuklara yelken açmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir