Rüyada Yumurta Görmek

Rüyada Yumurta Görmek nasıl tabir ediliyor. Bir kimse tavuğun yumurtladığını görse o kimsenin çocuğu olur. Eğer yumurta hem taze hem de pişmiş ise, kolay elde edilen rızka delalet ediyor. Çiğ yumurta yemek haram mal yemektir. Ya da bu kimse kötü görülen zina fiilini işler. Ayrıca bu kimsenin hüzne veya kedere düşeceği şeklinde tabir ediliyor.

Rüyada yumurta görmek evlada delalet eder.
Rüyada Yumurta Görmek

Yumurtanın Kabuğunu Soymak Hayır mıdır?

Yumurtanın kabuğunu soyup yediğini gören kimse ölünün kefenini çıkarır yani mezar soygunculuğu yapar. Yahut da örtülü bir şeyin üstüne vazife olmadığı halde üstünü açar.

Elinde yumurta tuttuğunu gören kimsenin hanımı ölü gibi sessiz veya hasta olur. Buna karşılık bir kimse hanımının yumurtladığını görse çocuğunun kâfir olacağına delalettir. Kucağına beyaz renkli bir tavuk alsa ve tavuktan piliçler çıksa rüya sahibine zor bir iş isabet eder. İşini çözmesi için oldukça zorlanır. Ayrıca bu kimsenin çocuğu olur ve büyüdüğünde müminlerdendir. Oysa bazı tabirciler o kimsenin piliç sayısınca çocuğunun olacağı şeklinde tabir eder.

Rüyada piliç görmek, piliç sayısı kadar çocuğunun olacağı şeklinde tabir edilir.
Tavuk ve Piliç Görmek

Yerde dolaşan beyaz bir horozu kucağına alan kimse, horozdan piliçlerin çıktığını görse bu nasıl tabir ediliyor. Bu rüyayı o beldede bulunan öğretmenin çocuklara ilim ve sanat öğretmesidir.  

Çok sayıda yumurtasının bulunduğunu gören kimsenin, zarar gelmesinden korkulan mal ve eşyasına delalet eder.

Papağanın Yumurtasını Görmek Nasıl Tabir Ediliyor

Kuşlardan papağanın yumurtası; takva sahibi bir hizmetçiye delâlet eder. Taze pişmiş yumurtayı elinde gören bir kimse, muvaffak olmak için çok çalıştığı meşakkatli bir işinden dolayı mala kavuşur. Yumurtanın zarını soyup yemek, kefen soyucusuna delalettir. Eğer soyduğu zarı yemeğe niyet ederse bir kadının malını yer. Veya kadına ait malı israf derecesinde harcar. Eğer yumurtanın zarını yemeğe niyet ettikten sonra o zarı yediğini gören bir kimse, zengin bir kadınla evlenecektir.

Civciv görmek çocuk demektir.
Yumurta ve Civciv

Rüyada Turna Kuşu Yumurtası Görmek

Turna kuşunun yumurtası evladının fakir ve miskin olacağına delâlet eder. Bir kimseye yumurta verildiğinde o kimsenin şerefli ve iyi huylu bir çocuğu olur. Ancak verilen yumurta kırılırsa o kimsenin çocuğu vefat eder şeklinde tabir ediliyor. Bununla beraber yumurtanın çok olması bekâr için evlenmedir. Oysa çok yumurta; evliler için erkek çocuğun olacağına delâlet eder.

Rüyada Yumurta Soyulduğunda Neye Delalettir

Pişmiş yumurta soymak akrabası dışında kimseden miras geleceğine delalettir. Buna istinaden yumurtanın beyazı için gümüş, sarısı için ise altındır, denir. Yumurta kabirlere, kadının dişlerine, akraba ve dostların toplanması şeklinde tabir ediliyor. Ayrıca servet biriktirmeye delâlet eder. Hayvan dışkısı veya benzer bir yerde ateş olsa. Bir kimse yumurtalarının da o ateşte yandığını görmesi hayra alamet değildir. O beldede veya orada bulunan kadınlarının esir edilmelerine delâlet eder.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir