Rüyada Kuyumcu Görmek

Rüyada kuyumcu görmek o kimse için sevince delalettir. Kuyumcu işlenmiş altınları satar ve para kazanır. Bunun üzerine az emekle çok kazanç elde eder. Bu da insana sevinç verir.

Bununla beraber rüyada kuyumcu gören kimse iki zıt kavramı kendinde birleştirir. Zira hak ile batıl taban tabana zıt kavramlardır. Bu kimse iki kavramı kendinde bir araya getirir.

Rüyada Kuyumcu Görmek Şer Olarak Tabir Edilir

Rüyada altın satın kimseyi görmek bazen şer olarak da tabir edilir. Zira bu kimsede riya, yalan, şer karakter ve hilekâr davranışta bulunma vasfı vardır. Buna karşılık bazı tabirciler bu rüyayı gören için güzel şiir okuyup, güzel cümle kuran bir kimseye delalet eder, demişlerdir.

Rüyada kuyumcu görmek ile ilgili rüya tabircileri bu kimse için ilim sahibi ve hidayettedir, der. Bu kimsenin sevince gark olup evleneceğine yorumlarlar. Ya da kendini sevindirecek sağlık bir evladının olacağı şeklinde de tabir edilir.

Oysa bazı tabirciler kuyumcu görmeyi kerih görüp; o kimse için insanlara hayrı dokunmayan, şerli bir kimsedir. Zira altını eritmek için yanan ateş ve duman altında bulunup konuşmak, hayır değil şerdir.

Kuyumcu Görmek Sanat Erbabına Teşmil Edilir

Ancak kuyumcuyu namazda secde eder şekilde görmek veya Kur’an-ı Kerim okur şekilde görmek sanat erbabına yorumlanır. Zira o kimse iyi bir dokuyucu, doğru şekilde rüya tabiri yapan veya anlatılanlardan doğru çıkarım yapabilen biridir.

Eğer rüyada görülen kuyumcu tanıdık değilse rüya şu şekilde tabir edilir; sözü her kalıba döküp, yalan söz uyduran kimsedir. Eğer bir kimse ateşteki altını çıkarıp tekrar ateşe sokarsa bu kimse fitneci biridir. Yalancı olmanın yanında halkın arasını fitneyle açar.

Bazı tabirciler altın veya gümüşe mücevher yerleştirdiğini gören kimse için şu şekilde söylerler. Şerle başlamış bir hadiseyi, hayırla bitirmek için uğraşan. İki tarafın arasını düzeltmeye çalışan birisi olarak tabir eder.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir