Rüyada İnsan Görmek

Rüyada insan görmek nasıl tabir edilir. Bir kimse rüyasında tanıyamadığı veya tanıdığı birine benzetemediği birini görse, o kişi kendi nefsini görmüştür. Eğer o kişi bir hayırda bulunduysa; görüp tanımadığı kişi onun hayrıdır. Gerçekten yaptığı hayrı Allah (C.C.) rızası için yaptığından, o hayır kendisine görünmüştür.

rüyada tanımadığı insanı görmek

Ancak bazı alimlere göre, rüyada tanımadığı insanı görmek rızkının kesileceğine delalettir. Ya da ömrünün sonuna yaklaştığını işaret eder şeklinde yorumlar.

Rüya gören kişi, tanımadığı iki kişiyi görürse, kendisinde mevcut bulunan korkudan emin olur. Ona korktuğu şeyde zarar gelmez. Ancak bu kimse rüyasında tanımadığı üç kişiyi görürse farklı şekilde yorumlanır. Bu durumda o kişi günah işlemekten kendini muhafaza ediyordur.

Eğer tanıdığı birini görür ondan veya ona benzer birinden bir şey alır. Bu durumda ümit ettiği kimseden ümit ettiği şeyi alır.

Rüyada Makam Sahibi Birini Görürse

Rüyada insan görmek bir kaç şekilde yorumlanır. Mesela gördüğü kimse makam sahibi ise ondan yeni bir gömlek aldığını gördüğünde nasıl yorumlanır. Bazı alimler bu durumda o kimsenin gömlek aldığı makam sahibinin yerine geçeği şeklinde tabir eder. Ancak makam sahibinden gömlek değil de ip alırsa nasıl tabir ederiz. Bu durumda onunla arasında düşmanlık olur, aralarına giren soğukluktan ona buğz eder.

Toplumdaki meşhur ve arif kimse hakkında rüya görmek o kimsenin nefsine, bulunduğu şehre veya yaptığı sanata delalet eder. Bir kimse; tanıdığı birinin rüyada yüksek rütbesi varken, rütbesinden düştüğünü görür. Ayrıca tanıdığı kişiye afet veya bela da isabet eder. Bu durumda o kimseye hayır veya şerrin geleceği şeklinde yorumlanır.

Bu durumda o kimseye ya misliyle ya da müsavi şekilde hayır veya şer o kimse için cereyan eder. Bununla beraber bazı alimler kendisinde noksan bir şeyin düşmanında fazlalığıdır, der. Ayrıca kendisinde fazla bulunan bir şeyin düşmanında noksan olduğuna delalettir. Bu alametler o kimse için zuhur etmez ise o kimsenin benzerine veya bulunduğu şehre isabet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇOCUKLARLA KISIR YAPIMI Çikolata Kaplı Muz Çubukları
ÇOCUKLARLA KISIR YAPIMI Çikolata Kaplı Muz Çubukları