Rüyada Boğmak

Rüyada boğmak veya boğulmak farklı şekilde yorumlanıyor. Bir kimse rüyasında kendini asarak boğduğunu görse, dünyada üzüntü ve kedere delalet eder. Aynı zamanda kendini boğduğu yer evi ise oradan taşınacağına delalet eder.

Kişi kendini boğduğunu gördüğünde, eğer borçlu biri ise alacaklıların geleceğini, tazyikte bulunacağını şeklinde de izah etmişlerdir.

Bir kimse rüyasında boğulduğunu gördüğünde, eğer yetkili ise bulunduğu makamda üzüleceğine delalet eder. Eğer kişiye bir şey emanet edilmişse o emaneti muhafazada zorlanacağına da yorulmuştur.

Bir Kimse Rüyada Kendisini Boğduğunu Görürse

Rüya gören kişi kendini boğmadan, hastalıktan boğulduğunu da görebilir. Bu durumda da yorumcular kişinin boğulduğu yer evi ise evini, işyeri ise işyerini terk edeceğine delalet eder demiştir.

Rüyada Boğmak İple Olursa

Rüyasında iple boğulan, ancak ip çok sıktığı halde ölmez. Bununla beraber taşıdığı sorumluluk ve emanetten dolayı boğulan kişi maddi kazanç elde eder. Özellikle boğmaca gibi hastalıktan boğulduğunu görür. Bununla birlikte haksız elde ettiği kazanç varsa ondan dolayı Ahirette azap göreceğine delalet eder. Rüyada boğulmadan öldüğünde gören kişinin fakirliğe düşeceği ve düştüğü durumdan dolayı üzüleceği anlamı çıkarılmıştır.

Bununla beraber kişi boğulup öldüğünü görür, sonrasında tekrar dirilirse şu şekilde yorumlanmıştır. Kişi önce fakir olur. Sonuçta sebat ve dirayetine istinaden Hz.Allah (c.c) o kişiye zenginlik verir, kişi zengin olur.

Aynı şekilde boğulduğunu görüp, tekrar dirilirse düşmanı varsa düşmanına karşı galip geleceğine de delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir