Rüyada Baykuş Görmek

Rüyada Baykuş Görmek öncelikle ülkeyi yönetmek için celalli ve zalim bir idarecinin geleceğine delalettir. Zalim idareci; halka yönetimiyle zulüm edip, sıkıntı verecektir. Bununla beraber rüyada görülen baykuş kendisine yardım eden olmadan, zalim biriyle tek başına uğraşacağı şeklinde de yorumlanır. Elbette bu uğraşacağı kişi, güçlü ve kuvvetli görünen hırsız veya hayırsız bir kişiyle mücadele edecek şeklinde tabir ediliyor.

Rüyada Baykuş Görmek
Rüyada Baykuş Görmek Nasıl Tabir Edilir


Bazı tabirciler ise baykuş görmeyi, bazı kişiler çalışmaya karşı tembelliği sever. Veya bazen de böyle kimselerin işe karşı isteksizliği da bulunabiliyor. Bu kimselerin tembelliğinin kaybolup, çalışkan biri olacağı şeklinde de izah ve tefsir eder. Bununla beraber o kişini korktuğu şeyden aynı zamanda emin olmasına delalettir. Korkudan bağırmasının kesileceğine de işaret eder.

Dişi Baykuş Görmek Hilekâr İnsanı Simgeler

Rüyada dişi baykuş gören kişi; hilekâr ve başkasına hayrı olmayan biriyle uğraşacaktır. Bu nedenle kendisinin dişi baykuşla uğraştığını gören kişinin işi zordur. Zira bu kimse hilekâr, hain ve hakka riayet etmeyen bir kimse ile uğraşır ve ondan dolayı sıkıntı çeker.

Rüyada Sıkıntı Çekmek
Rüyada Sıkıntı Çekmek


Bir kimse dişi baykuşun kendi evine düştüğünü görürse bu hayra yorulmuyor. Zira bu kimseye ölüm haberinin geleceğine delalettir. Aynı zamanda baykuş görmek, kapı aralarında gezinip hırsızlık yapan, hırsıza delalet eder. Bunun yanında baykuş ayrılığı ve vahşeti de simgeler. Ya da mamur yerlerin harap olmasına veya kendisine kötü söz söylenme şeklinde de yorumlanır.

Baykuş Hakkında Genel Bilgi

Dünyada yaklaşık iki yüz yirmi adet baykuş türü var. Baykuşların kafası 360 derece dönüyor şeklindeki bilgi yanlıştır. Baykuşların kafası sağ ve sola yüz otuz beş derece döner. Bu şekilde baykuş kafası iki yüz yetmiş derece döndürmüş olur.

Baykuş Genel Bilgi
Baykuş Genel Bilgi


Baykuşun göz yapısı diğer kuşlardan farklıdır. Tüp şeklindeki bir yapıya oturduğu gibi gözlerini hareket ettiremez. Bu nedenle bakmak istediği yön için kafasını çevirmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir