Rüyada Baykuş Görmek

baykuş

Rüyada Baykuş görmek öncelikle ülkeyi yönetmek için celalli ve zalim bir idaresinin geleceğine delalettir. Zalim idaresi halka zulüm edip sıkıntı verecektir. Aynı zamanda rüyada baykuş görmek kendisine yardım eden olmadan, zalim biriyle şahsen uğraşacağınıza yoruluyor. Elbette güçlü kuvvetli görünen hırsız veya hayırsız bir kişiyle uğraşılacağına da delalet eder.

Rüyada Baykuş Görmek


Bazı tabirciler ise baykuş görmeyi, çalışmaya karşı tembelliği bulunan birinin tembelliğinin gidip çalışkan biri olacağı şeklinde izah eder. Bununla beraber o kişini korktuğu şeyden emin olmasına delalettir. Korkudan bağırmasının kesileceğine de işaret eder.

Dişi Baykuş Görmek Hilekâr İnsanı Simgeler

Rüyada dişi baykuş gören kişi hilekâr ve başkasına hayrı olmayan biriyle uğraşacaktır. Bu nedenle kendisinin dişi baykuşla uğraştığını gören kişinin işi zordur. Zira bu kimse hilekâr, hain ve hakka riayet etmeyen bir kimse ile uğraşıp sıkıntı çekecektir.

Çizgili Baykuş


Bir kimse dişi baykuşun kendi evine düştüğünü görürse hayra yorulmuyor. Zira bu kimseye ölüm haberinin geleceğine delalettir. Aynı zamanda baykuş görmek, kapı aralarında gezinip hırsızlık yapan, hırsıza delalet eder. Bunun yanında baykuş ayrılığı ve vahşeti de simgeler. Ya da mamur yerlerin harap olmasına veya kendisine kötü söz söylenmesine de yorumlanır.

Baykuş Hakkında Genel Bilgi

Dünyada yaklaşık iki yüz yirmi adet baykuş türü var. Baykuşların kafası 360 derece dönüyor şeklinde söylem yanlıştır. Baykuşların kafası sağ ve sola yüz otuz beş derece döner. Bu şekilde baykuşun kafası iki yüz yetmiş derece dönmüş olur.

Baykuş Yırtıcı Kuştur


Baykuşun göz yapısı diğer kuşlardan farklıdır. Tüp şeklindeki bir yapıya oturduğu gibi gözlerini hareket ettiremez. Bu nedenle bakmak istediği yön için kafasını çevirmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog Waffle
Blog Waffle