Gizlilik Politikası

Gizlilik politikası web sitemizdeki uyulması gereken kuralları açıklar. Ayrıca okuyucunun işlemlerinde ne gibi uygulamanın yapıldığını izah eder. İşlemler tamamen olması gerektiği standart düzeydedir. Kişisel verileriniz hiç bir surette farklı amaç için kullanılmıyor.

Kullanım Koşulları

KULLANIM KOŞULLARI VE GİZLİLİK POLİTİKASI

www.benimruyam.com alan adları ile yayın yapan bu siteyi direkt veya dolaylı olarak ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanında içeriğinden faydalanmakla, bu sitenin kullanılmasına ilişkin koşulları bilmeniz gerekiyor. Gizlilik politikasını ve site ile ilgili tüm kanunları, yönetmelikleri ve mevzuatı açıkça kabul etmiş sayılırsınız.

gizlilik politikasi 1 min
Gizlilik Politikası Zorunluluktur

Tanımlamalar

Gizlilik politikası bağlamında aşağıdaki kural ve kaideleri kısaca izah edelim.

“Bu site” ve “benimruyam.com” : www.benimruyam.com alan adlarıyla yayın yapan bir web sitesidir. Bu web sitesinin sahibini ve/veya sahiplerinin varlığını ifade eder.

“Kullanıcı” : Bu siteyi direkt ve/veya dolaylı olarak ziyaret eden kimsedir. Üye veya ziyaretçi konumundaki kişiyi ifade eder.

“Site İçeriği”: Bu sitede yer alan tüm bilgi, yazı, görsel, işitsel mesaj, video, tasarımları tanımlar. Ayrıca isim, logo, marka, veri, kod ve diğer tüm bilgi ve materyalleri de kapsıyor.

“Yazar” ve “Yazarlar”: Site içeriğinin oluşmasını sağlayan kimselerdir. Bununla beraber site içeriğinin oluşmasına katkıda bulunan 3. şahısları da ifade eder.

gizlilk politikasi 2 min
Gizlilik Politikası ile Verileriniz Güvende

Gizlilik ve Kullanım Koşulları

benimruyam.com’u ziyaret ettiğinizde, ziyaretinize ait bilgileriniz toplanmaz. Bu bilgileriniz içinde, ziyaretinizin zamanı ve süresi gibi bilgilerde yoktur. Ayrıca sitemizde okuduğunuz sayfalara ait her hangi bir bilginizde kaydedilmez. Bununla beraber bizim sitemize gelmeden hemen önce ziyaret ettiğiniz sitenin bilgisi gibi harici bilgilerde saklanmaz. Eğer mail ile yorum yapar ve yorumunuzun yayınlanmasını isterseniz bu istisnadır. Bu bilgi sadece, site aktivitesini ölçmek ve sitemizi geliştirecek fikirler üretmemiz için kullanılıyor. Sitemiz tüm ziyaretçilerin kullanımına açıktır. Ancak sadece üyelerin izlemesine ve katılımına açık bazı bölümler şu an için yoktur. Ancak ileride üyelik şeklinde sayfalarda üretilebilir. Uygulamaya geçildiğinde bu bölümleri kullanabilmeniz için bazı durumlarda üye girişi yapmanız gerekebilir. Son olarak belirtelim ki şimdilik üyelik gerektiren bölüm veya sayfalar yoktur.

Site İçeriği, Diğer Site Linkleri ve Kullanıcı Yorumları

benimruyam.com’un sunduğu site içeriğinin bazı bölümleri yazarlar tarafından sağlanmaktadır. Site içeriğinde belirtilen düşünce, tavsiye, hizmet, öneri ve diğer içeriğin sağlayıcısı yazar ve yazarlar gibi 3. şahıslar olduğu durumlarda, Benimyurdum.com bu bilgilerin bütünlüğünden, kullanışlılığından ve doğruluğundan hiç bir koşul altında sorumlu değildir. Ancak kapsam gereği üçüncü kişilerin site bilgilerini ulaşması bulunmuyor.

Ayrıca, web sitemizde başka sitelere ulaşmak için linkler (dış bağlantılar) bulunabiliyor. Benimyurdum.com, bu web sitelerinin gizlilik uygulamaları, içerikleri ya da üçüncü tarafların gizlilik politikaları ve uygulamalarından sorumlu değildir.

Verilerinizi ne kadar süre tutarız

Bir yorum bırakırsanız, yorum ve meta verileri süresiz olarak saklanabilir. Böylece, takip eden yorumlarınızı denetim kuyruğunda tutmak yerine otomatik olarak tanımlıyor ve onaylayabiliyoruz.

Web sitemize kayıt yaptıran kullanıcılar için (varsa) kullanıcı profilinde sağladıkları kişisel bilgileri de saklarız. Tüm kullanıcılar kişisel bilgilerini istedikleri zaman görüp, düzenleyip veya silebiliyor (kullanıcı adı değiştirme hariç). Web sitesi yöneticileri de gerektiği zaman bu bilgileri görüp düzenleyebiliyor.

Değişiklik Hakları

Benimruyam.com, gelişen şartları göz önüne alıp herhangi bir zamanda kullanım koşulları ve gizlilik politikasında güncelleme yapma hakkını saklı tutar. Benimyurdum.com sitesi olarak da gerektiğinde kullanıcıya bilgi vermeksizin kullanım şartlarında ve gizlilik politikasında düzenleme yapabiliyor. Bunun yanında yaptığımız düzenlemeler, değişiklikler ya da iptallerin düzenli takibi kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcılarımız, benimruyam.com’u kullanarak bu değişiklikleri ve güncellemeleri de kabul etmiş sayılıyor.

Kullanıcı İlişkileri

benimruyam.com, herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya ziyandan dolayı sorumluluk kabul etmez. Kullanıcı, benimruyam.com’ un diğer kullanıcılarının usülsüz ve saldırgan davranışları, hakaretleri konusunda sorumlu tutulamayacağını kabul eder. benimruyam.com, genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların yorum beyanlarını kabul etmeme hakkını saklı tutar.

Fikri Mülkiyet Hakları

benimruyam.com, kendine ait olduğu gibi bazen de 3.şahıslara ait telif hakkına konu olabilen site içerikleri de barındırabiliyor. Benimruyam.com, bu içerik, bilgi ve materyallerle ilgili eser/derleme olarak telif haklarına sahiptir. Kullanıcı sadece kişisel kullanım için kopya hakkına sahip olduğunu kabul eder ve benimruyam.com’un yazılı izni olmadan içerik ve materyallerde değişiklik yapamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yayınlayamaz, satamaz ve yasal olmayan şekilde kullanılmasına yardım edemez. Aynı zamanda kullanıcı benimruyam.com’un çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya yöntem kullanmayacağını da kabul etmektedir.

Kullanıcı bu siteyi kullanmakla site ile ilgili herhangi bir uyuşmazlık çıkması halinde bu uyuşmazlığın Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına tabi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul eder.

Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlarınızı spam olarak kabul edilip okumadan otomatik olarak siliyoruz.