Rüyada Yılan Görmek

Rüyada yılan görmek korkuya delalet eder. Yılan uzun aynı zamanda iri ise seyahatteki korkudur. Ancak bazı tabirciler büyük ve uzun yılan görmeyi, aileden veya evladından sıkıntı geleceğine delalettir der. Elbette yılan görmeyi komşusundan gelecek sıkıntıya tabir edenler de var. Bunun yanında bu şerli komşudur, olarak da tabir ediliyor. Büyük, uzun su yılanı kötü insan için yardımcıya delalet eder.

Rüyada Yılan Görmek
Rüyada Yılan Görmek

Bunun yanında bir kimse yılana sahip olduğunu görse, makam ve mertebeye nail olur. Fakat yılanın tenasül uzvunu yediğini gören kimsenin hanımı kötü ve çirkin sözlü biri olur. Bir kimse rüyasında gördüğü yılan veya ejderhadan korkmasa, o kimsenin kuvvetine delalet eder. Yılan görmek mal sahibi olmaya delalettir; oysa mal bir kimse için düşmandır. Zira rüyada zehrin tabiri maldır.

Yılanın Kendi Evine Alınması

Yılanı, evine alan kimse için; ona zararı dokunacak bir düşmandır. Yılanı tutmak düşmandan gelecek mala delalettir. Eğer bir kimse yılanı öldürürse düşmanına galip gelir. Yılandan ellerine veya üzerine mal bulaşırsa hayra yorumlanır. Kendisine miras bırakacak düşman, şeklinde tabir olunur. Kendisini yılanın ısırdığını gören kimseye düşmanı tarafından bir eza ve meşakkat erişir. Rüyada yılanı yakarsan düşmanına galip gelirsin. Yanında gördüğü yılanın uçtuğunu görmek; düşmanı oradan başka bölgeye gider. Küçük yılan görmeyi rüya tabircisi küçük çocuk olarak yorumlar. Buna istinaden küçük bir yılanı öldürdüğünü görmek, o kimsenin çocuğunun vefat edeceği şeklinde tabir ediliyor.

Rüyada yılan görmek, o kimse için çoğunlukla eza ve sıkıntı olarak tabir edilir.
Yılan Eza ve Meşakkattir

Sokakları yılanların doldurduğunu etrafta gezdiğini görmek o beldede savaş olacağının alametidir.
Rüyada siyah yılan görmek hilekâr düşmana, aynı zamanda oldukça zalim kimseye delalettir. Oysa beyaz renkli yılan, gücü olmayan zayıf düşmandır. Bir kimseye yılanın hoş ve güzel sözler söylemesi, o kimseye halkın özeneceği veya bir hayrın erişeceği umulur. Bununla beraber yılan şiddetli ve hırçın söz söylerse de ona gelecek zulmet, düşmanını döner. Fakat yılan bu kimseyi ısırırsa zulüm düşmana değil kendine döner.
Bir kimse yılanın deliğinden girip çıktığını görmesi, onu mahzun edecek ve ona sıkıntı verecek şeytanın hilesine delalettir. Rüyada yılanla kavga etmek, düşmanı ile kavga etmektir. Ancak sonuca ulaşmadan, o kimse güçlü düşmanından ayrılır ve selametle oradan uzaklaşır.

Yılan Öldürmek Nasıl Tabir Ediliyor

Yatağında yılan öldürmek o kimse için hanımının vefat etmesidir. Ayrıca rüyada boynundaki yılanı üç parçaya kesmek hayra yorulmuyor. Bu kimse hanımını üç talakla boşar. Eğer yılanı iki parça etse, düşmanından öcünü alır. İkiye bölünmüş yılanın parçalarını, eline alan kişi, düşmanı sayılan kimseden fayda bulur.

Yılan görmek bazen zafer sayılır. Aksine beyaz yılan hayır ve altındır.
Yılan bazen zafer sayılır

Rüyada çiğ yılan eti yemek, düşmana karşı zafer kazanmaktır. Bu vesile ile o kimse de sevinç hâsıl olur. Eğer bir kimse yılanın etini pişirip, sonra yerse bu hayırdır. Zira o kimse helal ve onu mutlu edecek mala kavuşur. Yılan bir kimseyi ısırır ve o kimsenin vücudu şişerse, o kimseye hoş olmayan bir şey isabet eder.
Bir kimseyi yılan ısırsa ve zehrin tesiriyle eti kemiği bir birinden ayrılırsa, o kimse düşmanına mağlup olur. Ya da aile efradı dağılıp farklı şehirlere göç eder. Eğer o kimse bu haliyle kendinin vefat ettiğini görse düşmanı onu öldürür.

Rüyada Yılan Görmek

Yılandaki sivri dişler o kimsenin düşmanının gücünü gösterir. Yılan şekline döndüğünü görmek saf değiştirir. Müslüman toplumuna düşman olur. Bir kimse evinde yılanların bulunduğunu görse, o kimsenin evinde nefsine düşkün kimseler bulunur. Ya da Müslüman düşmanı kişiler, evinde toplanır. Yakasında ve kolunda korkmadığı beyaz ve küçük yılanın olduğunu görmesi, faydalı maldır. Rüyada zehirsiz yılanları görmek ele geçecek altına delalettir.

Bir kimsenin arkasından yılanın gelmesi; hileli düşmandır. Oysa etrafında az sayıda yılanın dolaştığını gören kimse için, zararsız düşmana delalettir. Aynı zamanda yılanı görüp ve ona görünmeden oradan kaçsa, düşmanından emin olur. Çünkü bir şeyden korkan kişi korktuğu şey tarafından görülmemesi ondan emin olmaya delalettir.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir