Rüyada Pişirmek

Rüyada pişirmek görüldüğünde, pişirilen şeyin durumuna göre tabiri değişir. Bir kimsenin rüyada çiğ bir şeyi pişirmeye çalışsa, dünyada yeni bir işe teşebbüs eder. Elbette ki pişirmeye çalıştığını iyice pişiyor görmesi rızka delalettir.

Bunun yanında bulamaç, keşkek gibi yemeklerin dışında pişmiş yemekleri yemek de o kimse için rızkın geleceğine yorulur.

Üç adet büyük kazan var. Kazanların dışı yanan ateşten siyah olmuş. Üç kazanda ağzına kadar dolu ve keşkek kaynatılıyor. Kazanın birinde karıştırmak için büyük bir tahtadan kaşık var. Kazanların altında köz olmuş odunlar var.
Keşkek Pişirmek

Yemeği suda kaynatarak pişiriyorsanız ve pişirilen kuzu eti ise helal bir yemektir. Aynı zamanda güzel ve huzurlu hayat sürmeyi de simgeler. Elbette şerefli biri olarak başkalarında iyilikten geri durmazsınız. Eğer pişirilen sığır eti ise, etrafına faydalı, mütevazi ve çalışıp helal kazanan, işçiliğe delalet eder. Bu rüyayı gören kişi güzel bir hayat sürecektir.

Bir tane büyük kazan ve ağzına kadar su ve parça etle dolu aynı zamanda ısıdan kaynıyor. Yanında tepsi şeklinde geniş ve içinde kemiksiz et var. Tahtadan kaşık var. Yanan ateşin üzerindeki tepsi tencerenin güzel bir görüntüsü var.
Kazanda Et Pişirmek

Rüyada Pişirmek Nasıl Tabir Edilir

Rüyada Arslan eti pişirdiğini gören kimse, devlet erkanından ise zalim bir kavme yönetici olacağına delalet eder. Eğer rüyada görülen köpek eti olursa, kişi memur ise, memuriyet derecesi düşecek demektir. Köpek etinin yanında, aynı zamanda yağ da varsa, haram mala delalet eder. Ancak köpek etinin yanında yağ yoksa bu kimsenin fakirliğine delalet eder, muhtemelen de az kazançla basit yaşantıyı simgeler.

Üç hayvanın kafaları var. Solda Arslan, ortada köpek ve sağda kartalın kafası vardır. Arslan ve köpek vahşi şekilde ağızlarını açmış, dövüş konumunda. Kartalın gagası kapalı ancak bakışları gayet sert. Issız bir yerde bu hayvanlarla karşılaşmaktan Allah (C.C.) sığınırım.
Arslan, Köpek ve Kuş

Eğer kişi kuş eti görürse bir kimsenin memuriyeti varsa, kavme amir olacağına delalet eder. Eğer memur değilse ticaretinde başarılı olacaktır ve elit insanlar içinde bol kazanç elde edeceğine delâlet eder.

Ancak yırtıcı kuş eti görürse, memursa zalim kavmin içinde çalışacağına delalet eder. Ancak ticaret yapan biri ise isyankar toplulukta zorlukla iş yapacağını simgeler.

et pisirmek min
Yırtıcı Kuş Eti

Rüyada ateşte yemek pişirmek aynı zamanda kimsenin dünyevi muradına kavuşacağı şeklinde de yorumlanır. Rüyada ateşi harlayıp, suyu kaynatıp eti iyice pişirdiğini gören kimse hem muradına nâil olur hem de halkın dilinde ismi iyi şekilde dolaşır. Fakat uğraşmasına rağmen et bir türlü pişmez ise o kimse muradına nâil olamaz. Rüyada bir şeyi pişirmeye çalışmak ve sonunda o şeyin pişmesi, faydasını göreceği bir şeyin canlanmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir