Rüyada Ölü Üzerine Ağlamak

Rüyada ölünün yanında bulunup, ölü üzerine ağlamak insanlara vaaz ve nasihatte bulunmaya delalet eder. Fakat ölü üzerine verilen vaaz ve nasihati dinlemek. Bu nedenle pis kokulu ve çirkin bir yeri açmaya delalet eder.

Rüyada Bir Şey Üzerine Ağlamak Farklı Şekilde Yorumlanır

Rüyada Ölü Görmek
Rüyada Ölü Görmek

Bazı tabirciler feryat ederek, ağlayan kadınların sesini dinleyinin, müzik aletleriyle yapılan düğün dernek gibi eğlenceye katılacağına delalet eder, şeklinde yorumlar. Aynı zamanda feryat ile ağlayıp sızlayanların sesini dinlemek köpeklerin sesine de delalet eder. Fakat rüyada def, zil gibi telsiz çalgı seslerine maruz kalmak ise kişinin feryat ederek ağlayacağı şeklinde yorumlanmıştır.

Rüya tabircileri, erkek ve dişiliği belli olmayan kadının ağlamasını ise hiç de iyiye yormamıştır. Bilakis kötüye yormuştur.

Kendini Belli Yerde Ağlıyor Görmek

Kişi ölmeden, belli bir mahalde kendini feryat ederek ağlar görür. Bu durumda o bölgede bir değişiklik olacağına yorumlanır. Hatta kötü tedbirden dolayı orda bulunan halkın, topluluğun dağılacağına işaret eder.

Feryat edip ağlayan biri aynı zamanda bağırarak, ölen birinin ölüm ilanını yaparsa, o beldede tanınan biri ise ölenin arkasından musibete düşeceğine kanaat getiriliyor.

Bir kimse, bir şey üzerine veya bir ölünün üzerine feryat edip ağlayıp, çok mahzun olduğunu gördüğünde ise kişinin yakın zamanda feraha ve sevince kavuşacağına delalet eder.

Sebep olmadan kişi rüyasında feryat ve figan ile ağladığını görür. Bu durumda bulunduğu çevrede fitne çıkaracağına delalet eder. Bazen de rüyasında ağlayan kişinin hidayetten ayrılarak hatta dinden dönebileceği de zikrediliyor. Bununla beraber ücret karşılığı ağlayan kadınları görmek ise, kişinin bulunduğu halin değişmesine, evinin harap olmasına yorumlanır. “Ölü üzerine bağırıp çağırarak ağlamak cahiliye işidir.” Hadîs-i Şerîfine göre, çirkin amelleri işlemeye yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇOCUKLARLA KISIR YAPIMI Çikolata Kaplı Muz Çubukları
ÇOCUKLARLA KISIR YAPIMI Çikolata Kaplı Muz Çubukları