Rüyada Karasinek Görmek

Rüyada karasinek görmeyi rüya tabircileri öncelikle:

  • Çok sövmeye(küfür etmeye)
  • Zayıflığa(o kimsenin zayıf davranmasına)
  • Miskin(kişinin tembel ve işten geri durmasına)
  • Alçakça davranışta bulunmasını delâlet eder şeklinde tabir ediyor.

Büyük karasinek halka zarar veren aynı zamanda kişinin malına da zarar veren kötü bir düşmandır. Başucunda bir karasineğin uçtuğunu görmek sıkıntı göreceğine delalettir. O kimseyi tehdit eden ve ona hâkimiyet kurmak isteyen ancak kudret ve aklı zayıf bir düşmanın varlığına delalet eder. Elbette tehdit edildiği halde o kimse korkmaz. Zira rüya sahibi de o kimsenin zayıflığını bilir.

Karasinek yol kesen düşmanı simgeler.
Karasinek yol kesen düşman

Karasinekten Menfaat Olursa, Ne Olur?

Bununla beraber rüyada bir kimseye karasinekten fayda bulup menfaat elde ettiğini gördüğünde; o kimseye çokça görüşüp ismini sürekli andığı kimseler tarafından bir fayda erişir. Ancak o kimse rüyasında karasineği yediğini gördüğünde kötü bir rızka erişir. Karasinek ve menfaat sağlanan mal için tabirciler “Alçak bir kimseden mal” geleceğine delalettir der.
Bir kimse karasineğin karnına bir şekilde girdiğini gördüğünde, hayra yorulmaz. Ancak o kimse akılsız arkadaşlarla görüşür ve dostluk yapar. Elbette o kötü kimselerden zaman zaman haram malın geleceğine delalettir.

Rüyada Karasinek Yemek

Yolculuğa çıkmak isteyen kimsenin rüyada üzerine bir karasineğin konduğunu görmesi, yolunun kesileceğinden korkulduğundan dolayı yolculuğa çıkmasın ve bundan sakınsın.

Karasineği yediğini gören kimse, helal olmayan bir malı yer. Ağzında karasineğin olduğunu gören kimsenin, eşkıyaların iltica edip sığındıkları bir adam olduğuna delalet eder. Malına karasineğin düştüğünü görse, hırsızların onu çalmasından korksun.

Kulağına bir karasinek veya sivrisineğin girdiğini gören kimse hayra ve berekete nail olur.

Karasineği Malımızın Üzerinde Görürsek

Karasinek öldürdüğünü gören kimse, rahata ve vücut sağlığına kavuşur. Karasineklerin evinde toplandıklarını gören kimsenin; düşmanın kötü görülen bir şeyi ona karşı işlemelerine delalet eder.

Karasinek Zayıf Düşmana Delalettir


Misafir kimsenin başında karasineğin konması ise malının zayi olmasına delalet eder.
Karasineğin, malının üzerine konduğunu gören kişi, malının çalınmasına, hırsızların saldırısına uğramasından korkmalıdır.
Karasinek, şiddetli bir düşman ve zayıf bir askerdir. Bazen da karasineklerin toplanması, temiz ve güzel rızka delalet eder. Bunun yanında kendisinde hastalık bulunan bir kimse için ilâca delâlet eder. Bazen da karasineği görmek, kötü amele delalettir. Elbette kötü görülüp yerilmeyi gerektiren bir işte bulunmaya da delâlet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.