Rüyada Cin görmek

Rüyada cin görmek, dünya malı veya dünyada makam kazanmana yardım edecek düzenbaz biriyle tanışacağına delalet eder. Fakat rüyada gördüğün cin, sufliyattan değil de, doktor, cömert bir kişi ya da alim bir kimse kılığında ise, bu durumda rüya kötüye yormaz. Bunun yanında kişi rüyada cin olduğunu görürse bu kişi hilebazdır, çevresine hilesi çok olur.

Rüyada Cin Görmek
Rüyada Cin Görmek
Cin Görmek
Rüyada Cin görmek Nasıl Yorumlanır

Cinin meskeninde bulunup, aynı zamanda kapının yakınında durduğunu gören kişi maddi olarak zarara uğrar.

Bununla beraber bir kimse eğer adak adar ve adağını yerine getirmezse; bu durum o kimseye gelecek zarara veya fakirliğe de delalet eder. Çünkü adak nezredip, yerine getirmemek büyük vebaldir. Zira üzerine yükümlülük olmadığı halde, kendine vebal ve sorumluluk yüklüyorsun. Kendi rızana muhalefet etmen yakışıksız olur.

cin görmek vebal ve sorumluluk
Cin görmek, Vebal ve Sorumluluk

Rüyada cin çarptığını gören kimsenin, malına zarar geleceğine veya o kimsenin hastalık geçireceğine delalet eder.

Bazı alimler cin ismini detaylandırmıştır.

 • Cinlerin babası Cann’dır
 • Sadece cin yerine Cinni ibaresi kullanılır
 • İnsanların arasında bulunana Amir denir
 • Bir grup cin için Ummar zikredilir
 • Çocuklara musallat olanlar Ervah’tır
 • Azgınlaşınca Şeytan denir
 • Daha da azınca Marid’tir
 • Zıvanadan çıkana ise İfrit denir.

Cinler şekil değiştirir

 • Kanatlı olanları ve havada uçanları vardır
 • Yılan ve de köpek şekline girerler
 • Göçebe yaşayanları vardır, yer değiştirirler, siyah köpek şeklinde gezerler
 • Siyah kedi şekline de bürünürler

Cinler pis yerleri tercih ederler; hamam, otluklar, virane yerler gibi.

Cinin Müslüman veya Kafir Olması

Birinin evine cinin girip bir şeyler karıştırdığını, bir şeyler yaptığını gören kimsenin evine hırsız ya da onu sevmeyen birisi girerek o kimseye zarar verir. Cine Kur’an-ı Kerim öğrettiğini veya bir grup cinin kendisinden Kur’an-ı Kerim tilaveti dinlediğini görse, makam veya mertebeye kavuşur. Cinle mülaki olup, onunla konuştuğunu gören kimse, sır sahiplerinin durumlarına vakıf olan kimseye yakın olur. Cin görmek bazen yolculuk yapılacağına delalettir. Cinleri görmek sihirbazlığa da delalet eder.

Cinlerin Müslüman ve kâfirleri vardır. Şöyle ki;

 • Eğer iyilik emretse, kötülükten sakındırsa ya da hayır ile haber verse o cin Müslümandır
 • Bunların tersini yapan kâfirdir.

Cinlerden birisiyle evlendiğini gören kimse; itaatsiz birine müptela olur. Bazen de o kimsenin aldığı binek sorunludur. Bu rüyanın sahibi ehil ise bir vesile ile mal, mülk sahibi olur.

Cinlerin Babası Cann’ı Rüyada Yenmiş Görmek

Nasıl Adem (A.S) ilk insan ve insanlığın babası ise, Cann’da cinlerin babasıdır. Bu nedenle cinlerin babası sayılan Cann’ı yere yatırdığını gören kimse cinlerin şerrinden ve şeytanlaşmış insanların şerrinden, kötülük gelmesinden güvendedir. Cinin kendisini yeri düşürdüğünü gören kimseye cin çarpar veya cinlerden bir zarar görür şeklinde tabir edilir. Ya da borçluların alacaklarını istemesinden yorulmuştur.

Cin büyüklerinden, yani başlarından biriyle arkadaşlık kurduğunu gören kimse, tövbe edip istiğfarda bulunup Hakka tabi olur, hidayet üzerine hayatına devam eder. Ya da ilim ve Kur’an ehlinden olur.

Cini yolda, mekan kurulan yerde görülmesi yol kesiciye, hayvanın gerisinde ve gübre dökülen yerde görülmesi bekçiye, kuyu veya hamamda görülmesi ise zina edenleri kadınlara delalet eder. Bazen de bu yerlerde cin görülmesi insanları rahatsız eden haşerelere yorulmuştur. Bazen de yaramaz ve sıkıntı veren geçimsiz komşulara delalet eder, denilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir