Rüyada Müneccim Görmek

Rüyada müneccim görmek alim bir toplulukta bulunmaya delalet eder. Zira müneccim yıldızlara ve gökyüzünün hareketlerine bakarak olacak hadiseler hakkında fikrini beyan eder. Elbette İslâm inancına göre geleceği (gayb) sadece Hz. Allah (C.C.) bilir. Buradaki bilmekten kasıt müneccimin ilmi delilleri dayanak göstererek tahminde bulunması şeklindedir. Münecciminin karşılığı batı toplumunda bulunan “kâhin” değildir. Bu yüzden rüyasında müneccim gören kimse alimlerin bulunduğu mecliste sırlar öğrenir. Aynı zamanda orada bulunan kimselerin harikulade hallerine de şahitlik eder.

Muneccim Grubu
Rüyada Müneccim Grubu Görmek

Ancak bunun yanında müneccimin bize ne söylediği de önemlidir. Zira bu konuşma ya sırları ya da güzel hadiseleri nakletmeye yöneliktir. Aynı zamanda çok ve boş konuşma ile yanlış sözleri veya olayları nakletmeye de delalettir.

Rüyada Müneccim Görmek


Rüyada müneccim görmeyi bazı tabirciler, o kimsenin sıkıntısı varsa hallolmasına tevil eder. Ancak bir kısım rüya tabircisi, rüyasında müneccim gören kimse bekarsa evleneceğine delalettir demiştir.
Ayrıca müneccim görmek, karı kocanın arasının açılarak, ayrılmaları şeklinde de yorumlanır. Bir kısım tabirci ise müneccim görmeyi yolculuğa çıkmak şeklinde tabir etmiştir. Bazen ise hamile kadının doğum yaparak rahatlamasına aynı zamanda dertten kurtulmasına delalettir de denir.

Muneccim Teleskop 1
Rüyada Müneccim Görmek

Müneccimi gören kimse rüyasında iyi haber alıyorsa müjdeye, kötü haber alıyorsa korkutmaya yorumlanır.
Ayrıca bu kimsenin Sünnet-i Seniye’ye uyarak ilim ve ameline dikkat edeceğine de delalettir. Çünkü müneccimlerin rüya sahibine verdiği bilgiler Nebilerin ümmetine verdiği habere isnat edilir.


Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir