Blog

Âşıklar Köprüsü

Âşıklar Köprüsü karanlık gecede parlayan bir yıldız gibidir. Ukrayna’nın Harkov şehrinde bulunan bu nadide eser; yerli halkın ve turistlerin ziyaret ettiği eşsiz bir mekandır.

Aşıklar Köprüsü

Hava kararıp akşam olduğunda; rengârenk ışıklarıyla köprü, ziyaretçilerine ışık şöleni yaşatıyor.

Âşıklar Köprüsü Halk için Nasıl Bir Önem Taşıyor

Halkın gözünde köprü; aşıkların uzun yıllar birlikteliği için kilit noktasıdır. Âşıklar beraberce köprüye geliyor. Yanında getirdikleri asma kilidi; köprü demirine asıyor. Kilidi kilitliyor ve anahtarını göle atıyor. Böylelikle bunu yapan aşkların “Aşkları” sonsuza kadar devam ediyor. Bunun yanında bazı çiftler kilitlerin üzerine ‘вместе на всегда’ (Sonsuza kadar birlikte) gibi temennilerini de yazdırıyor.

Köprünün Güzelliği Kayık Gezintisiyle Nasıl Olur

Aşıklar köprüsü ışıklandırma
Aşıklar Köprüsü Sevgiyi Kilitleme

Dilerseniz, köprünün altındaki güzel gölü kayıkla da gezebilirsiniz. Bu mekânda; kahve ve dondurma satan nostaljik; minik dükkânlar da var Özellikle kışın; kahvesini alıp çocuklarıyla veya arkadaşlarıyla bu güzel mekanı ziyaret edenleri görüyoruz. Birçok aile temiz havası ve mükemmel görselliği seyrederek günün tadını çıkarıyor.

Seyahatlerimizi; kalabalık ve gürültülü şehir mekanları yerine; kafa dinleyip tefekkür edeceğimiz yerlere yapıyoruz. Bu da bize birçok manevi değer katıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir