Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi görmeyi rüya tabircileri bir kaç şekilde tabir eder. Bir kimse kediyi kestiğini ya da öldürdüğünü görse. Yahut da sadece kediyi tuttuğunu görse o kimse evine giren hırsızı yakalar, mücadelede ona galip gelir. Ancak kedinin etinden bir parça aldığını gören kimse. Hırsızın veya çalınan bir maldan alacağına delalet eder.

Kedi Görmek

Rüyada kedinin kendini tırmaladığını veya saldırıp vücuduna zarar verdiğini gören kimse;

  • Düşmanı olduğuna delalet eder
  • Düşmanı, açık bir şekilde düşmanlığını belli ediyordur.

Rüyada Kedi ile Mücadele Etmek, Mağlup Olduğunu Görmek

Kedi ile mücadele eden kimse; eğer mücadeleden galip çıkarsa ve hastaysa hastalıktan kurtulur. Eğer üzüntü ve kedere duçar olmuşsa bunlar zail olur, rahata erer. Ancak mücadele esnasında kedi ortadan kaybolursa, kişinin hastalık ve üzüntüsü artar.

Bir kimseyi rüyada kedi ısırdığında yahut da tırmaladığında, eğer kedi erkekse o kişinin o sene hasta olacağına delalet eder. Fakat ısıran veya tırmalayan kedi vahşi ise, hastalığın daha şiddetli olacağına delalet eder.

Rüyada Kedi Görmek

Bazen kedi, hanımına eziyet etmeye, evlada düşmanlığa da delalet eder. Kişinin hırsızlık yapacağına, gayrimeşru yaşantıya dalacağına da işaret eder. Gözle, kaşla ayıplanıp, üzüntü ve sıkıntıdan feryat edeceğine de yorulmuştur.

Rüyada Kedi Hizmetçiye Delalet Eder

Rüyada sadece kedi görüldüğünde, hizmetçiye delalet ettiği de söylenir. Ancak kedinin dişi olması hilekâr bir hizmetçi olacağına yorulur. Eğer kedi kişinin etrafında dolaşıp onu korumaya çalışırsa, faydası bulunan birini temsil eder. Fakat bunun yanında o kişinin zarar verebileceğine de hükmedilir.

Düşünen Kedi

Bir kimse rüyada kedisinin ısırdığını görür. Ancak ev kedisi ise, o kişinin huzurlu bir sene geçireceğine delalet eder. Bununla beraber ısıran kedi ev kedisi değil, vahşi bir kedi ise. Bu durumda o seneyi zor ve meşakkatli geçireceğine delalet eder. Ancak kedi sattığını göre kimse ise malını hayır için dağıtacağına yoruluyor.

Rüyada Misk kedisi görmek, görünüş itibarıyla şerli durmasına karşılık, ahlâken iyi olan bir kimseye delalet eder.

Kedinin evde bakılmasında dinen mahzur yoktur. Zira kedi salyası olmayan bir hayvandır. O yüzden ev hayvanı kabul edilir. Oysa köpeklerin salyası vardır. Bu yüzden salyanın elbiyseye veya kimsenin üzerine değmesi namaza manidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.